Maraton Anime: W krainie Ghibli

Galeria

  • Opis
  • Seanse

Maraton Anime: W krainie Ghibli już 28 czerwca o godz. 20:00 w kinie TOMI!

 

Zobacz 3 kultowe anime od twórców ze studia Ghibli w reżyserii mistrza Hayao Miyazaki!

SPIRITED AWAY: W KRAINIE BOGÓW, KSIĘŻNICZKA MONONOKE, RUCHOMY ZAMEK HAURU.

 

Ceny biletów 29 zł w przedsprzedaży, 34 zł od dwóch dni przed seansem.

 

Spirited Away: W krainie bogów (2001)
Nagrodzony Oscarem dla Najlepszego Filmu Animowanego, „Spirited Away: W krainie bogów” to arcydzieło światowego kina stworzone przez jednego z najbardziej cenionych twórców animacji, Hayao Miyazakiego. Dziesięcioletnia Chihiro wraz z rodzicami trafia do tajemniczego, opuszczonego miasteczka. Ku swojemu przerażeniu, dziewczynka odkrywa, że to kraina zamieszkana przez bóstwa i duchy, a jej rodzicie zostali przemienieni... w świnie! Aby ich ocalić, Chihiro będzie musiała rozpocząć pracę u potężnej wiedźmy Jubaby. Czy dziewczynce uda się zdjąć z rodziców klątwę? 

 

Ruchomy zamek Hauru (2004)
Jeden z najbardziej popularnych filmów Hayao Miyazakiego, który zabiera nas do świata pełnego kontrastów, magii i streampunkowej technologii. Zazdrosna o tajemniczego mężczyznę wiedźma rzuca na młodziutką Sophie straszliwą klątwę i przemienia ją w 90-letnią staruszkę. Szukając sposobu na zdjęcie uroku, dziewczyna trafia do ruchomego zamku, należącego do czarodzieja Hauru. Sophie wyrusza w niesamowitą podróż, podczas której odkrywa siłę przyjaźni, odwagi i miłości.

 

Księżniczka Mononoke (1997)
Zapierająca dech w piersiach „Księżniczka Mononoke" Hayao Miyazakiego przenosi widzów do świata leśnych stworzeń, demonów i magii. Młody wojownik Ashitaka, dotknięty śmiertelną klątwą, wyrusza do tajemniczej, leśnej krainy w nadziei na odnalezienie lekarstwa. Tam zostaje wciągnięty w sam środek konfliktu między ludźmi i zwierzętami, prowadzony przez waleczną księżniczkę Mononoke, dziewczynę wychowaną przez wilki. Co wygra – ludzka chciwość, postęp czy natura? Porywająca wizualnie „Księżniczka Mononoke" to mistrzowska opowieść o starciu cywilizacji z siłami przyrody, będąca jednym z czołowych osiągnieć współczesnej animacji. 

 

  • Rok: 2024
  • Ograniczenia: 13+
  • Reżyser: Hayao Miyazaki