Bez przebaczenia (1992) - 100 lat Warner Bros.

Western

Galeria

  • Opis

STOWARZYSZENIE KIN STUDYJNYCH ŚWIĘTUJE 100 LAT WARNER BROS.

Wyprodukowali „Casablankę”, „Bullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my - Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

Zaczniemy od tytułu legendy, który zna chyba każdy, choćby ze słyszenia - „Przeminęło z wiatrem”, o którego prawa do sfilmowania słynnej powieści Margaret Mitchell biły się największe wytwórnie, a którego ekranizacja uznawana jest powszechnie niemal za ideał!

Zobaczcie sami lub z grupą przyjaciół albo z ukochanymi filmy z naszej jubileuszowej oferty od Warner Bros:

 

 

BEZ PRZEBACZENIA

Reżyseria: Clint Eastwood

Czas trwania: 145 minut

Rok produkcji: 1992

Gatunek: western

 

Klasyk współczesnego kina, uznany za jedno ze stu arcydzieł w historii amerykańskiego kina, uhonorowany czteroma nagrodami Oscara®. Eastwood i Freeman grają emerytowanych rewolwerowców, którzy po raz ostatni chwycą za broń, by ująć przestępcę i zdobyć nagrodę. Zadanie wydaje się być proste, jednak muszą się zmierzyć z twardym szeryfem (Gene Hackman).

 

KOLEJNE KLASYKI OD WARNER BROS:

 

URODZENI MORDERCY (NATURAL BORN KILLERS) - wrzesień (I połowa)

SKAZANI NA SHAWSHANK (SHAWSHANK REDEMPTION) - wrzesień (II połowa)

SOK Z ŻUKA (BEETLEJUICE) - październik (I połowa)

DUCH (POLTERGEIST) - październik (II połowa)

OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE (EYES WIDE SHUT) - listopad (I połowa)

WIELKI GATSBY (GREAT GATSBY) - listopad (II połowa)

  • Rok: 2023
  • Ograniczenia: 15+
  • Reżyser: Clint Eastwood
  • Obsada:
  • Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman